Kursy językowe za granicą
 

 

Darmowa oferta cenowa

Kliknij i porównaj

Oblicz cenę

 

Od 2002 roku

Ponad 30.000 klientów,

z wskaźnikiem zadowolenia 98%

Doradzimy Ci

 

Gwarantujemy najniższą cenę

Jeśli zanjadziesz tańszą ofertę,

Zwrócimy Ci różnicę w cenie

Nasze ceny

 

Jedna z najbardziej wykwalifikowanych

agencji w Europie

 

Dowiedz się więcej o nas

 

Oferty i zniżki

dla znajomych i grup

 

Sprawdź nasze oferty

 

Akredytowane szkoły

Ich jakość

Jest regularnie sprawdzana

Znajdź kurs dla siebie

 

Prześlemy Ci indywidualną ofertę

w preciągu zaledwie

dwóch dni roboczych

Zapytaj o ofertę

 

Klienci z ponad 50 krajów

uczą się i podróżują z nami

każdego roku

Opinie

 

110 kierunków podróży,

Biura w 6 krajach

 

lub oddzwonimy do CiebieNajczęściej zadawane pytania

Dlaczego wybrać podróż językową z firmą StudyGlobal? 

Wierzymy, że nasi klienci wyjeżdżają nie tylko, aby nauczyć się języka obcego, lecz również aby przeżyć ekscytującą przygodę za granicą, czyli po prostu nauczyć się innego języka metodą “total immersion”. Pracownicy szkół językowych są bardzo zaangażowani w swoją pracę i traktują każdego z naszych klientów osobiście, pomagając mu w razie potrzeby.

Oferowane przez nas ceny podróży językowych nie mają naliczonej dodatkowej prowizji i są przedstawione w oryginalnej walucie, w jakiej sprzedawane są w szkole językowej (np. w funtach szterlingach w Wielkiej Brytanii, w dolarach amerykańskich w Argentynie).

Wszystkie szkoły z którymi współpracujemy zostały sprawdzone przez naszych współpracowników i wybrane spośród kilku innych szkół w okolicy, aby nasi klienci mogli kształcić się w najlepszej placówce.

Firma StudyGlobal jest członkiem niezależnych organizacji turystycznych ALTOASEPROCE i WYSTECPonadto jesteśmy oficjalnym partnerem organizacji IALC. Nasze szkoły językowe są również członkami powyższych organizacji i wszystkie z nich są akredytowane co najmniej przez jeden ważny instytut związany z nauczaniem danego języka, jak “English UK, Institute Cervantes,…” –  Więcej informacji o akredytacjach.

 
Co to jest zasada 'Total Immersion'? 

Nauka języka obcego nie polega wyłącznie na nauce gramatyki, mówienia i pisania. Nauka języka to również zdobywanie wiedzy na temat kultury, tradycji, społeczeństwa, historii, jedzenia i muzyki danego kraju. Najlepszą drogą do nauki języka obcego jest zdobycie doświadczenia w kraju, w którym każdy posługuje się nim na co dzień. Wyobraźcie sobie życie z obywatelami kraju, doświadczanie ich kultury i poznanie mentalności oraz stylu życia.

„Total Immersion” oznacza sytuację, w której zostajemy otoczeni przez cały dzień językiem obcym – zarówno na zajęciach w szkole językowej, jak i poza nimi. Jest to najszybsza i najbardziej efektywna forma opanowania języka obcego.

StudyGlobal to firma założona przez trzech młodych przedsiębiorców, którzy sami w ten sposób nauczyli się języków obcych. Wierząc w tą formę uczenia się założyli firmę, stwarzając innym osobom możliwość nauki języków obcych w ten sam sposób na całym świecie.

 
 
Czy jestem za młody / za stary na kurs językowy?

Kursy ogólnej nauki języka obcego oferowane są z reguły dla osób pełnoletnich. Niektóre szkoły akceptują również osoby w wieku 16 i 17 lat.

Dla naszych młodszych kursantów oferujemy specjalnie przygotowane programy dla dzieci. W firmie StudyGlobal można już od 5 roku życia podróżując razem z rodzicami poznać języko obcy. Osoby w wieku 10-17 lat (w zależności od szkoły) mogą samodzielnie wyruszyć na obóz językowy bez opieki rodziców.

Z pewnością nie są Państwo za starzy na poznanie czegoś nowego oraz na uczestnictwo w kursie językowym. Naszymi klientami są zarówno osoby w wieku studenckim, jak i osoby dojrzałe. Różnorodność wiekowa, narodowościowa, zainteresowań oraz życia zawodowego naszych kursantów przyczynia się do tego, że mogą Państwo poznać na kursach mnóstwo interesujących osób.

W niektórych miejscach oferowane są specjalne programy “Best Ager”, przygotowane dla określonej grupy wiekowej, która chciałaby połączyć naukę języka obcego z poznaniem lokalnej kultury, sztuki i historii. Spytajcie się o nasze specjalne program Best Ager.

 
Jaki jest przeciętny wiek kursantów?
Kursy dla młodzieży skierowane są do osób młodszych w określonym przedziale wiekowym.
Z reguły na kursy te uczęszczają osoby w wieku ok. 20 lat. Przedział wiekowy kursantów na ogólnych kursach językowychwynosi od 18 do 80 lat, z większością osób między 20 a 30 rokiem życia. Na kursach biznesowych i specjalistycznych kursanci mają przeważnie 25 - 40 lat
 
Z jakiego kraju pochodzi najwięcej kursantów?
Zawsze szukamy szkół językowych, w których kursanci pochodzą z różnych krajów. Większość szkół współpracuje z różnymi agencjami na całym świecie podobnymi do naszej firmy, aby zapewnić bogatą mieszankę kulturową w swojej szkole. 
Firma StudyGlobal oferuje swoje usługi już w 11 różnych językach i obsługuje klientów z ponad 60 krajów. W zależności od miejscowości oraz innych czynników można jednak zaobserwować pewne tendencje, jak:
Jeśli zależy Państwu na tym, aby w szkole było jak najmnij osób z tego samego kraju, zalecamy podróże do bardziej odległych miejsc lub miejsc mniej atrakcyjnych turystycznie (np. Galway, Republika Południowej Afryki). Porozmawiajcie z naszym konsultantem, aby pomógł w dokonaniu właściwego wyboru. 
 
 
Co powinieniem zabrać na na zajęcia w szkole? 
Należy zabrać ze sobą zeszyt i materiały do pisania. Zalecamy również zabranie kieszonkowego słownika i repetytorium z gramatyki. 
 
 
Ile mogą się nauczyć w ciągu jednego miesiąca?

Podobnie jak w nauce każdej innej umiejętności, prędkość jej zdobycia zależy najbardziej od jednego – uczącej się osoby.

Ważnymi czynnikami są również wybrany rodzaj zakwaterowania (rodzina goszcząca lub mieszkanie), intensywność kursu oraz nauka własna po zajęciach. Jeśli weźmiecie swój pobyt poważnie do serca, osoba na poziomie całkiem początkującym może po miesiącu nauki dojść do poziomu średnio-zaawansowanego niższego (więcej informacji na temat poziomów językowych). Pozwoli to jej na komunikacją z osobami na miejscu, znalezienie drogi i poradzenie sobie w różnych sytuacjach codziennych. Wiele szkół językowych przeprowadza regularnie testy kontrolne, które pozwalają na sprawdzenie postępów w nauce i ewentualne przeniesienie do grupy na odpowiedniejszym poziomie zaawansowania.

 
 
Na ile wcześniej powinienem zarezerwować kurs?
Właściwie kurs można zarezerwować w każdym terminie, jednak jego dostępność musi zostać wcześniej potwierdzona przez szkołę. W sezonie letnim możliwe jest, że miejsca na dany kurs będą wyprzedane, lub że kurs będzie dostępny, jednak wybrana opcja zakwaterowania nie będzie dostępna. Dlatego zalecamy rezerwację na przynajmniej 6 tygodni wcześniej. Jeśli mają Państwo szczególne preferencje i życzenia, podróż należy zarezerwować jeszcze wcześniej. Z reguły najwcześniej są rezerwowane rodziny goszczące, mieszkające w pobliżu szkoły językowej. 
 
 
Czy mogą jednocześnie pracować i uczęszczać na kurs językowy?

Aby podjąć pracę za granicą, będą potrzebowali Państwo odpowiedniego zezwolenia (wiza lub pozwolenie o pracę).

W szkole językowej w Cambridge i Brighton w Anglii można zapisać się do tzw. “Job Club”. Jeśli mogą Państwo pracować w Wielkiej Brytanii (obywatele Unii Europejskiej), szkoła pomoże w znalezieniu pracy na pół etatu po zajęciach z angielskiego. Im dłużej trwa kurs, tym większe są szanse na znalezienie pracy.

W trakcie podróży językowej do Stanów Zjednoczonych w większości przypadków żadna wiza nie pozwoli na podjęcie pracy. Firma StudyGlobla oferuje w Stanach Zjednoczonych możliwość odbycia praktyki. Praktyki są jednak nieodpłatne.

Australii oferujemy program Work & Travel, który zezwala na podjęcie pracy na określony okres czasu.

Praktyki i programy wolontariatu są oferowane w różnych miastach. Z reguły programy te wymagają przed ich rozpoczęciem również rezerwacji kursu językowego (min. 4 tygodnie). W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o skontaktowanie się z naszym konsultantem.

 
 

Zakwaterowanie

Czy u rodziny goszczącej będę jedyną osobą z Polski? 
Nasze szkoły partnerskie zawsze starają się o to, aby uniknąć zakwaterowania u rodziny goszczącej osób z tego samego kraju, jednak w zależności od sezonu nie zawsze może zostać to zagwarantowane. W niektórych miejscowościach można zarezerwować za dodatkową opłatą gwarancję na to, że w miejscu zakwaterowania nie będzie innej osoby z tego samego kraju. 
 
 
Jakie rodzaje zakwaterowania oferujecie? 
W każdym mieście oferujemy opcję zakwaterowania u rodziny goszczącej. W zależności od miejscowości oferujemy również wiele innych różnorodnych możliwości noclegu, jak np. mieszkanie typu studio, pokój w mieszkaniu dzielonym z innymi studentami, domy studenckie etc. Więcej informacji o różnych formach zakwaterowania
 
 
Jak wybieracie zakwaterowanie? 

W ponad 60 różnych miejscowościach oferujemy w każdej z nich ok. 150-200 rodzin goszczących oraz inne alternatywne opcje zakwaterowania i nie jest możliwe, aby firma StudyGlobal sama opiekowała się wszystkimi kwaterami. Wybór i utrzymanie oferowanych miejsc zakwaterowania jest zadaniem naszych szkół partnerskich.

Ważne jest więc dla nas to, aby odwiedzić każdą szkołę, upewniając się, że oferuje zgodne z naszymi wymaganiami standardy jakości. Odnosi się to w szczególności do regularnego kontrolowania zakwaterowania u rodzin goszczących. Więcej informacji na temat różnych opcji zakwaterowania.

 
 
Czy można zostać u tej samej rodziny jako para?
Z reguły nie stanowi to problemu. Jednak w niektórych miejscowościach ilość rodzin, oferujących pokoje dwuosobowe jest ograniczona lub rodziny akceptują tylko związki małżeńskie. Prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania odpowiednich informacji.
 
 
Czy mogę zarezerwować samo zakwaterowanie bez rezerwacji kursu?

Ponieważ naszą specjalizacją są kursy językowe, oferujemy zakwaterowanie tylko w połączeniu z rezerwacją kursu.
Jedynym wyjątkiem może być podróżowanie dwóch osób, z których jedna uczęszcza na kurs językowy (patrz następne pytanie).

 
Czy mogę zarezerwować zakwaterowanie bez rezerwacji kursu językowego, jeśli będę podróżować z osobą, która będzie uczęszczać na kurs? 

Większość naszych partnerskich szkół językowych oferuje zakwaterowanie tylko, jeśli zarezerwują Państwo również w niej kurs.
Jednakże - w zależności od okoliczności i sezonu - czasem istnieje możliwość rezerwacji zakwaterowania bez rezerwacji kursu językowego w przypadku, gdy towarzyszą Państwo innej osobie zapisanej na kurs. Możliwość ta jest jednak ograniczona. Prosimy o skontaktowanie się z naszym konsultantem, który przedstawi indywidualną ofertę.

 
Jeśli wybiorę opcję pokój dwu- lub kilkuosobowy, czy będę w pokoju z innym kursantem czy z członkiem rodziny? 
W pokojach dwu- lub kilkuosobowych zostaną Państwo zakwaterowani z innym kursantem tej samej płci i z innego kraju. Kursanci nigdy nie są umieszczani w pokoju z członkiem rodziny.
 
 
Kim są rodziny goszczące? 
W przeciwieństwie do ogólnie panującego przekonania, rodziny goszczące w cale nie są biednymi ludźmi, którzy próbują zarobić na przyjmowaniu osób do swojego domu. Nasze rodziny goszczące pochodzą z różnych sfer i środowisk. Wszystkie osoby są bardzootwartymi ludźmi, którzy chcą poznawać nowe osoby z różnych stron świata i mają w domu wolny pokój, który ich zdaniem nie powinien być pusty. Więcej informacji o rodzajach zakwaterowania
 
Ile posiłków otrzymam u rodziny goszczącej?
W niektórych miastach można otrzymać tylko śniadania lub częściowe wyżywienie (śniadanie i kolacja), w innych dostępne są wszystkie możliwe opcje żywieniowe (bez wyżywienia, śniadanie, częściowe wyżywienie, pełne wyżywienie). Należy wziąć pod uwagę różne nawyki żywieniowe w innych krajach. Zawsze otrzymją Państwo rozsądną porcję jedzenia, jednak prosimy pamiętać o tym, że będziecie gośćmi innych osób i zawsze należy przemyśleć odwrotną sytuację, gdyby musieli Państwo żywić kogoś u siebie. 
 
 
Czy cała rodzina może zarezerwować zakwaterowanie u rodziny goszczącej? 
Z reguły jest to możliwe we wszystkich miastach, jednak ilość takich miejsc jest ograniczona. Zalecamy wcześniejszą rezerwację i konsultację z naszym pracownikiem. 
 
 
Czy oferujecie zakwaterowanie u rodziny goszczącej w pokoju z własną łazienką? 
Nie wszystkie szkoły oferują tą opcję zakwaterowania i w większości miejsc ich ilość jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejszą rezerwację.
 
 
Czy jest zniżka na zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla dzieci?
Nie ma zniżki dla dzieci. Rodziny muszą bardziej dbać o młodszych kursantów i również przyrządzać im posiłki. 
 
 
Jaki rodzaj zakwaterowania jest najtańszy? 
Z reguły najtańsza formą zakwaterowania są rodziny goszczące. Nawet, jeśli cena jest wyższa, zawsze mają Państwo możliwość zastosowania zdobytej na kursie wiedzy w praktyce podczas rozmów z członkami rodziny. 
 
 
Kiedy powinienem zaplanować przyjazd i wyjazd? 
Przyjazd powinien nastąpić w niedzielę przed rozpoczęciem kursu (najlepiej po południu), a wyjazd w sobotę do godziny 12. W niektórych miejscowościach mają Państwo możliwość rezerwacji dodatkowego noclegu przed przyjazdem lub po zakończeniu kursu. Prosimy najpierw sprawdzić dostępność u naszego konsultanta
 
 
Czy mogę przyjechać do rodziny goszczącej przed rozpoczęciem kursu?
W większości miejsc mogą Państwo przyjechać do rodziny wcześniej. Przed rezerwacją kursu prosimy o sprawdzenie dostępności unaszego konsultanta, gdyż ilość miejsc u rodzin jest ograniczona.
 
 
Gdzie mogę uprać rzeczy?
Niektóre rodziny oferują za niewielką opłatą możliwość wykonania prania. Inne pozwalają skorzystać z pralki, jednak należy zakupić własny proszek. W pobliżu większości mieszkań i domów studenckich są pralnie.
 
 
 

Kursy językowe

Czy mogę zmienić kurs językowy po przyjeździe do szkoły?

Jeśli chcieliby Państwo zmienić rodzaj kursu na inny, na którym będą wolne miejsca nie będzie to stanowiło problemu. Z reguły prościej jest zwiększyć liczbę godzin niż ją zmniejszyć (przy redukcji ilości lekcji różnica kosztu może nie zostać zwrócona). Opłata rejestracyjna jest pobierana jednokrotnie. Jeśli drugi kurs będzie droższy, zostanie Państwu przedstawiony rachunek z różnicą kosztów.

Przepisy wizowe: Jeśli podróżują Państwo z wizą, opcje zmiany kursu mogą być ograniczone (np. w Stanach Zjednoczonych)

 
Jeśli będę uważać, że moje zajęcia są zbyt łatwe lub zbyt trudne, czy będę mógł zmienić grupę?
Tak, wystarczy porozmawiać z nauczycielem, który skontaktuje się z koordynatorem ds. zajęć. Jeśli zgodzą się i będzie miejsce w innej odpowiedniej klasie, można będzie natychmiast się do niej przenieść. Nie dotyczy to jednak kursów, na które wymagany jest minimalny poziom znajomości języka obcego, jak np. kursy biznesowe. 
 
 
Jaki jest minimalny okres rezerwacji kursu? 
W większości szkół językowych wymagany jest minimalny 2-tygodniowy okres rezerwacji. Niektóre szkoły oferują jednak również kursy 1-tygodniowe. Informacje odnośnie okresu rezerwacji znajdują się przy opisie każdego kursu. 
 
 
Ile lekcji w tygodniu obejmuje kurs?
W każdej szkole oferowane są różne rodzaje kursów. W większości są to dwie lub trzy podstawowe opcje oferujące między 16 a 30 lekcjami w tygodniu. Prosimy o przeczytanie opisów kursów, w których podane są dokładne informacje o ilości zajęć. Więcej informacji o naszych kursach językowych
 
 
Ile trwa jedna lekcja? 
Długośc lekcji jest różna (od 45 do 60 minut) i zależy od szkoły językowej.
 
 
Ilu kursantów będzie w mojej grupie?
Ilość osób na kursach grupowych wynosi od 10 do 15 osób w zależności od sezonu oraz miejsca, w którym odbywa się kurs. Niektóre szkoły oferują również kursy przeprowadzane w mniejszych, maks. 6-osobowych grupach. W większości szkół można zarezerwować również zajęcia indywidualne lub zajęcia dla 2-4 osób.
 
Jaki minimalny poziom jest wymagany, aby móc wziąć udział w kursie?
Większość kursów jest oferowana również dla osób na poziomie całkiem początkującym. Jeśli kurs wymaga minimalnego poziomu zaawansowania, informacje ta umieszczona zostaje w opisie kursu. Czasem osoby rozpoczynające naukę od samego początku muszą rozpocząć kurs w wyznaczonych terminach (terminy rozpoczęcia są podane przy opisie kursu)
 
 
Na jakich poziomach są oferowane kursy językowe?
Każda szkoła może mieć własny system podziału na poziomy zaawansowania, jednak zawsze oferowane są główne poziomy, ustanowione przez Radę Europy
 
 
Czy zawsze muszę uczestniczyć w zajęciach?
Zalecamy uczęszczanie na wszystkie lekcje. W niektórych szkołach należy wziąć udział w 80% zajęć, aby nie stracić otrzymanej wizy (USA, …). Aby uzyskać certyfikat uczestnictwa w kursie językowym, należy wykazać się 80-90% frekwencją.
 
Czy mogę otrzymać stypendium na mój kurs językowy?
Nasze kursy językowe nie są finansowane przez określony program stypendialny. W niektórych krajach mogą Państwo otrzymać indywidualne stypendium na różne kursy (BECA w Hiszpanii, Bildungsurlaub/Bildungscheck w Niemczech). Warunki stawiane są zawsze przez instytucję finansującą stypendium. Jeśli szukają Państwo kursu, który miałby spełnić warunki konkretnego programu stypendialnego, prosimy o skontaktowanie się z naszym konsultantem . 
 
 
Czy po zakończeniu kursu otrzymam certyfikat?
Jeśli wykażą się Państwo odpowiednią frekwencją (patrz pytania wyżej), otrzymacie certyfikat, zaświadczający o terminie, w którym odbył się kurs, jego intensywności oraz poziomie zaawansowania. Certyfikat uczestnictwa w kursie językowym jest dokumentem wystawianym przez szkołę językową i nie jest oficjalnym certyfikatem. Więcej informacji na temat oficjalnych certyfikatów w różnych językach. 
 
 
Czy muszę kupić w szkole podręcznik?
Większość szkół oferuje bezpłatne materiały do nauki lub wypożycza podręcznik za kaucją lub niewielką opłatą. Jeśli szkoła pobiera dodatkowe opłaty za materiały do nauki, zostaną Państwo o tym przez nas poinformowani.
 
 
Kiedy rozpoczyna się kurs?
Wszystkie kursy rozpoczynają sie w poniedziałek, z wyjątkiem dni świątecznych. Niektóre szkoły oferują kursy rozpoczynające się w każdym tygodniu - niektóre rozpoczynające się co 2 lub 4 tygodnie. Kursy specjalistyczne, jak np. kursy przygotowujące do egzaminów mają zazwyczaj tylko 2 lub 3 terminy rozpoczęcia w ciągu roku. 
 
 
Czy dni świąteczne są odrabiane?
Jeśli nie jest zaznaczone inaczej, to zajęcia kursów grupowych wypadające w dni świąteczne nie są odrabiane. Lekcje indywidualne są z reguły odpracowywane. 
 
Czy mogę otrzymać punkty edukacyjne (credit points)?
Większość uniwersytetów akceptuje punkty za kursy językowe w naszych szkołach partnerskich. Muszą jednak Państwo najpierw skontaktować się ze swoją uczelnią, aby uzyskać informacje na temat specjalnych wymagań. Z reguły uczelnia wyższa sprawdza program naucznia szkoły oraz list potwierdzający ze szkoły, który zaświadcza o tym, że zajęcia przeprowadzane są w danym języku. 
 
 
Na jaki poziom językowy powinienem się zapisać?
Pierwszego dnia w szkole przeprowadzany jest test kwalifikujący, który pozwoli na określenie poziomu językowego kursanta i przydzielenie go do grupy na odpowiednim poziomie zaawansowania. 
 
 
Ile tygodni powinienem się uczyć? 
Zależy to od poziomu, który chcieliby Państwo osiągnąć. Z reguły przejście z jednego poziomu na drugi zajmuje trzy do pięciu tygodni intensywnej nauki (20-25 lekcji w tygodniu). 8-12 tygodni kursu jest zalecane, aby poprawić swoją znajomość języka obcego z poziomu podstawowego na zaawansowany.
 
 
Czy mogę wyjechac na dłuższy okres czasu?
Tak. Większość naszych szkół oferuje zniżki na kursy długoterminowe, w szczególności na semestr lub rok akademicki, które trwają 24, 36 lub więcej tygodni. 
 
 
Chciałbym skupić się na języku biznesowym, medycynie, prawie, etc. Czy oferujecie takie programy?
Kursanci, którzy chcieliby uczęszczać na zajęcia specjalistyczne mają kilka opcji. Niektóre szkoły oferują kursy biznesowy z elementami koncentrującymi się na różnych zakresach tematycznych. Inną możliwością jest zarezerwowanie lekcji indywidualnych lub połączenie ich z kursem grupowym, aby móc skupić się na nich na wybranej tematyce. Prosimy o skontaktowanie się z naszym konsultantem, który pomoże wybrać najlepszą opcję. 
 
 
Jak wygląda typowy dzień w szkole?
W większości szkół lekcje rozpoczynają się z reguły o godzinie 8 lub 9 rano. Kursanci oraz nauczyciele spotykają się wcześniej, aby wypić kawę, herbatę, etc. Zajęcia kończą się około południa przerwą na obiad w przypadku kursu standardowego. Jeśli uczestniczą Państwo w kursie przekraczającym 20 lekcji w tygodniu będziecie mieli dodatkowe lekcje po południu. W sezonie letnim plan może się zmienić i zajęcia odbywają się wtedy rano lub po południu. Informacje te zawarte są w dokładnym opisie każdego kursu. W celu urozmaicenia zajęć lekcyjnych, przeprowadzane są one czasem poza szkołą, np. w kawiarni lub parku. Szkoła językowa oferuje ponadto dodatkowy popołudniowy lub wieczorny program zajęć pozalekcyjnych. 
 
 

Szkoły językowe

Jakie kwalifikacje posiadają nauczyciele?
Wszyscy lektorzy posiadają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Oprócz ich zawodowych kwalifikacji równie ważne przy ich zatrudnieniu są umiejętność prowadzenia interesujących zajęć oraz możliwość współpracowania z osobami z różnych krajów. 
 
Czy w szkole będzie osoba mówiąca w moim języku? 
Niektóre szkoły mogą mieć takiego pracownika, jednak przeciętnie uczęszczają na zajęcia kursanci z ponad 15 różnych krajów i nie jest możliwe zaoferowanie takiej usługi dla wszystkich osób. Głównym zadaniem pracowników naszych szkół partnerskich jest niesienie pomocy kursantom bez względu wszelkie bariery językowe. Zawsze mogą się Państwo również skontaktować się z firmą StudyGlobal w godzinach otwarcia biura i omówić wszelkie kwestie w języku polskim
 
 
Czy szkoła organizuje wycieczki weekendowe?
W weekendy większość szkół oferuje wycieczki do różnych miejsc. Mogą to być zarówno spacery połączone ze zwiedzaniem miasta, jak i zajęcia sportowe, grillowania lub wiele innych zajęć. Jeśli mają Państwo specjalne życzenia, możecie zawsze skontaktować się z pracownikami szkoły z pytaniem o możliwość zorganizowania wycieczki do miejsca, które chcielibyście zobaczyć. 
 
 

Ceny i koszty

Chciałbym podzielić mój pobyt na naukę w dwóch szkołach/miastach. Jaki będzie to miało wpływ na cenę? 
Czasami nasze szkoły partnerskie mają kilka filii położonych blisko siebie. Wybierając kurs językowy w różnych filiach tej samej szkoły, jego cena będzie taka sama. W innych przypadkach można również uczęszczać na kurs w dwóch różnych szkołach, które nie są ze sobą związane. W tym wypadku należy pokryć koszty rejestracji w każdej ze szkół osobno. Opłaty te są pobierane przez szkołę językową, a nie przez firmę StudyGlobal.
 
 
Ile powinienem zabrać ze sobą pieniędzy?

Podobnie jak koszt pobytu w kraju, zależy on w głównej mierze od stylu życia kursanta i zajęć dodatkowych, w których będzie chciał uczestniczyć. Poniższe przykłady obejmują jeden posiłek dziennie (lunch) (przy zakwaterowaniu z częściowym wyżywieniem), koszt przejazdów komunikacją publiczną, małe wycieczki i wyjścia do kina lub dyskoteki. Prosimy pamiętać o tym, że w większych miastach oraz popularnych ośrodkach turystycznych wydaje się zazwyczaj więcej niż w małych miasteczkach.

Wielka Brytania: GBP 120 / tydzień (Londyn 250)
Stany Zjednoczone: USD 150 / tydzień (Nowy Jork 250)
Francja: EUR 180 / tydzień (Paryż 220)
Hiszpania: EUR 130 / tydzień
Włochy: EUR 180 / tydzień
Niemcy: EUR 120 / tydzień (Monachium 150)
Kanada: CAD 150 / tydzień
Malta: EUR 140 / tydzień (w sezonie letnim może wzrosnąć do 170)
Australia: AUD 150 / tydzień
Nowa Zelandia: NZD 170 / tydzień
Roja: RUB 5000 / tydzień
Irlandia: EUR 150 / tydzień
Republika Południowej Afryki: ZAR 1000 / tydzień
Chiny: CNY 2000 / tydzień

 
 
Jak mogę zapłacić za moją rezerwację? 
Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji, można zapłacić zaliczkę lub całą sumę, przelewając ją na jedno z naszych kont w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii lub w Stanach Zjednoczonych. Za dodatkową opłatą mogą Państwo również zapłacić kartą kredytową lub w systemie PayPal. Prosimy o skontaktowanie się z naszym konsultantem w celu uzyskania dalszych informacji.
 
Dlaczego wasz przelicznik waluty jest wyższy niż ten, który znajduję w internecie? 
Kurs wymiany walut w internecie jest kursem międzybankowym (Interbank Rate), czyli kursem, zgodnie z którymi banki rozliczają transakcje walutowe zawarte pomiędzy sobą. Ustalane są w wyniku negocjacji pomiędzy dealerami bankowymi. Jednakże jeśli chcieliby Państwo zakupić walutę w banku, musielibyście zapłacić jednorazową opłatę manipulacyjną i kurs byłby zupełnie inny. Jest to również odzwierciedlone w naszych kursach wymiennych walut. Jeśli uważają Państwo, że korzystniej jest wymienić walutę w banku, zawsze możecie zapłacić u nas bezpośrednio w USD i GBP.
 
Czy mogę zapłacić w walucie kraju, do którego wyjeżdżam?
StudyGlobal oferuje ceny w walucie, w jakiej oferuje je również szkoła językowa (EUR w Republice Południowej Afryki, Rosji, Chinach, USD w większości krajów Ameryki Południowej,..). Dzięki temu nasze ceny są bardzo transparentne. Wszystkie ceny przeliczane są na Euro na podstawie cotygodniowo wyliczanego kursu wymiennego. Jeśli mieszkają Państwo w kraju poza strefą Euro, wpłaty można dokonać również w USD lub GBP. W przypadku płatności w innych walutach, prosimy o wcześniejszą konsultację.
 
 
Jaka miejscowość/szkoła jest najtańsza?
Wszystkie kursy i miasta mają swoją wartość. Jednakże dla studentów zainteresowanych nauką języka angielskiego polecamy południową Anglię lub Maltę, a dla osób uczących się języka hiszpańskiego Granadę lub Sewillę. We Francji polecamy Montpellier, a w Niemczech Berlin. We wszystkich tych miejscowościach koszt utrzymania jest stosunkowo niski, a szkoły mogą dzięki temu zaoferować niższe ceny. 
 
 
Jak mogę zaoszczędzić pieniądze?
  • Unikajcie podróżowania w sezonie letnim. Ceny w niektórych miejscowościach zwiększają się wtedy nawet o 20% i należy się liczyć z tym, że miejsce zakwaterowania będzie bardziej oddalone od szkoły. Czasami sezon wysoki w jednym rejonie może być sezonem niskim w innym rejonie (np. Anglia i RPA)
  • Sprawdźcie nasze Oferty Specjalne – Nasza strona z ofertami promocyjnymi jest regularnie aktualizowana i informuje o zniżkach lub specjalnych pakietach.
  • Podróżujcie i/lub zarezerwujcie podroż razem – Jeśli przed podróżą polecą Państwo naszą firmę znajomemu, dostanie on 5% zniżki na cenę kursu językowego. Jeśli podróżujecie razem do tego samego miejsca, będziecie mogli zamieszkać w pokoju dwuosobowym, co jest z reguły o wiele tańszą opcją.
  • Wybierzcie mniej popularną miejscowość, w której koszty utrzymania są mniejsze – Przemyślcie fakt, że większość stolic i głównych miast jest bardzo droga i dlatego ceny kursów oraz ceny zakwaterowania są wyższe.
  • Sprawdzajcie kurs wymienny USD i GBP. Kryzys gospodarczy miał duży wpływ na rynki finansowe, a tym samym na kursy wymiany walut. Na przykład klienci ze strefy Euro skorzystali z wzmocnienia ich waluty w stosunku do dolara i funta brytyjskiego i mogli pod koniec roku 2008 i na początku 2009 podróżować w cenach do 30% niższych w porównaniu do cen z roku poprzedniego. Możliwe jest to tylko w przypadkach, gdy kursy oferowane są w tych samych cenach, jak w szkołach językowych
  • Jeśli chcielibyście wyjechać na dłużej, pomyślcie o bardziej oddalonych miejscach. Czasami droższy bilet może zostać zrekompensowany przez niższe koszty kursu i utrzymania. Na przykład 6 tygodni kursu grupowego z 20 lekcjami w Madrycie kosztuje EUR 1190,- podczas gdy 6 tygodni zajęć indywidualnych (20 lekcji w tygodniu) w Antigua (Gwatemale) kosztuje USD 810,- (ok. EUR 570). Ponadto koszty utrzymania w Gwatemali są o wiele niższe niż w Madrycie.
  • Wybierzcie miejscowości, do których można dolecieć tanimi liniami lotniczymi. Czasem warto również sprawdzić koszt biletu kolejowego, który może być tańszy, jeśli rezerwacja zostanie dokonana wcześniej.
 
 

Podróż

Czy możecie zarezerwować dla mnie bilet lotniczy? 
StudyGlobal nie rezerwuje biletów lotniczych. Możemy Państwu polecić naszych partnerów, którzy oferują połączenia tanich linii lotniczych. W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy zajrzeć na stronę o przelotach .
 
Czy niepełnoletni kursanci będą w trakcie podróży pod opieką?
Ponieważ nie oferujemy zorganizowanych wycieczek, lecz koncentrujemy się głównie na kursach językowych, nie oferujemy podróży z opiekunem. W prawie wszystkich miejscowościach mają Państwo możliwość rezerwacji transferu z lub na lotnisko. 
 
 
Jak dotrzeć z lotniska na miejsce zakwaterowania?
Prawie wszystkie szkoły językowe oferują transfer z lub na lotnisko. W zależności od miejscowości transfer organizuje szkoła, rodzina goszcząca lub firma przewozowa. Niektóre miejscowości oferują bezpłatny transfer po przyjeździe. Z chęcią pomożemy Państwu w wyszukaniu informacji na temat tego, jak dotrzeć do centrum miasta lub szkoły środkami komunikacji miejskiej lub taksówką.
 
 
Kiedy potrzebuję wizy studenckiej?
Wymagania wizowe zależą do narodowości, celu podróży, długości pobytu oraz intensywności kursu językowego. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie o wizach
 
 
Co stanie się, jeśli nie dostanę wymaganej wizy?

Zgodnie z naszymi ogólnymi warunkami handlowymi: w przypadku odmowy otrzymania wizy przez ambasadę nie zostaje zwrócony koszt opłat rejestracyjnych i maksymalnie 25% kosztów programu.

Pozostała kwota zostanie przelana na konto klienta (ewentualne koszty pokrywa zleceniobiorca) po tym, jak przedstawione zostanie zaświadczenie z ambasady o odmowie wystawienia wizy. Dodatkowo będą Państwo mieli możliwość (w miarę dostępności miejsc) za niewielką opłatą przesunąć termin kursu lub wyjechać w inne miejsce, które ma przystępniejsze przepisy wizowe. Za każdym razem firma StudyGlobal będzie postrzegać przypadek indywidualnie i może zwrócić większą sumę. Wszystko to zależy jednak od indywidualnych przypadków.

 
 
Czy zajęcia pozalekcyjne i wycieczki są wliczone w cenę?
Szkoły oferują wiele różnych zajęć dodatkowych, jak sport, oglądanie filmów i wycieczki do lokalnych atrakcji. Organizacja większości zajęć jest bezpłatna. Koszty, które kursanci muszą pokryć indywidualnie to transport oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Szczegółowy program zajęć pozalekcyjnych jest wywieszany w szkole na gazetce informacyjnej. 
Niektóre pakiety specjalne i kursy dla młodzieży zawierają również bezpłatny program zajęć pozalekcyjnych i wycieczek. 
 
 

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

 
Jak niebezpieczne są podróże do Ameryki Południowej, Rosji, Chin czy RPA?

Na pytanie to nie można odpowiedzieć dokładnie w 100%. Istnieją statystyki, które pokazują jak wysokie są szanse na zranienie w wypadkach drogowych lub przez spadnięcie z drabiny podczas sprzątania mieszkania. Jednak w dalszym ciągu Państwo to robią. Jak w każdym nowym otoczeniu jest ważne, aby przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Wszystkie nasze szkoły są położone w bezpiecznych dzielnicach. Ze względu na ewentualne różnice w kulturze należy zachować więcej ostrożności w zachowaniu niż w u siebie w kraju. Jednakże poznania nowego języka, nowych ludzi i kulturyjest warte wyjazdu. W celu uzyskania wskazówek na temat zaleceń w podróży, szczepień itp. prosimy o skontaktowania się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w kraju. Wyjeżdżając do kraju uznanego za kraj o podwyższonym zagrożeniu (np. Republika Południowej Afryki) otrzymają Państwo odpowiednie wskazówki ze szkoły. Pamiętajcie o tym, że w szkole w RPA uczestniczy codziennie w lekcjach 150-300 osób, za które odpowiedzialni są jej pracownicy. Jeśli oferowaliby naukę w niebezpiecznym miejscu, szybko straciliby klientów.

 
Czy podróżując z firmą StudyGlobal zostaję automatycznie ubezpieczony? 
Wszystkie nasze ceny z wyjątkiem niektórych programów dla dzieci i młodzieży (zaznaczone przy opisie kursu) nie obejmują ubezpieczenia. Oferujemy specjalne pakiety ubezpieczeniowe, które można wykupić przy wszytkich programach. Zalecamy sprawdzenie, czy posiadają Państwo odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne lub zarezerwować ubezpieczenie u nas. 

Jeśli potrzebujesz bliższych informacji zadzwoń do nas na darmowy numer

lub Wpisz swój numer telefonu my zadzwonimy do Ciebie.

Możesz równiesz skontaktować się z nami za pomocą naszej strony internetowej

Kontakt