Kursy językowe za granicą
 

 

Darmowa oferta cenowa

Kliknij i porównaj

Oblicz cenę

 

Od 2002 roku

Ponad 30.000 klientów,

z wskaźnikiem zadowolenia 98%

Doradzimy Ci

 

Gwarantujemy najniższą cenę

Jeśli zanjadziesz tańszą ofertę,

Zwrócimy Ci różnicę w cenie

Nasze ceny

 

Jedna z najbardziej wykwalifikowanych

agencji w Europie

 

Dowiedz się więcej o nas

 

Oferty i zniżki

dla znajomych i grup

 

Sprawdź nasze oferty

 

Akredytowane szkoły

Ich jakość

Jest regularnie sprawdzana

Znajdź kurs dla siebie

 

Prześlemy Ci indywidualną ofertę

w preciągu zaledwie

dwóch dni roboczych

Zapytaj o ofertę

 

Klienci z ponad 50 krajów

uczą się i podróżują z nami

każdego roku

Opinie

 

110 kierunków podróży,

Biura w 6 krajach

 

lub oddzwonimy do CiebieInformacje i przepisy wizowe

StudyGlobal stara się przekazać swoim klientom dokładne i aktualne informacje na temat przepisów wizowych, aby podróż była przygotowana w każdym szczególe. Poniżej umieściliśmy informacje na temat przepisów wizowych dla osób o różnych narodowościach, obowiązujących w różnych krajach. Należy pamiętać o tym, że przepisy wizowe mogą w każdej chwili ulec zmianie.

OBOWIĄZKIEM OSOBY PODRÓŻUJĄCEJ jest złożenie na czas podania o wizę, aby móc wjechać do wybranego kraju. StudyGlobal nie ponosi odpowiedzialności za problemy związane z wizą.

Firma StudyGlobal współpracuje ze szkołami językowymi na całym świecie, które posiadają wieloletnie doświadczenie w wystawianiu dokumentów, wymaganych przy składaniu wniosków wizowych, jednak zarówno StudyGlobal, jak i szkoły partnerskie nie wystawiają wiz.

Należy pamiętać o tym, że w większości krajów paszport osoby podróżującej powinien być ważny jeszcze przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Wyjeżdżając za granicę należy - poza przepisami wizowymi - zwrócić również uwagę na przepisy zdrowotne, jak np. wymagane szczepienia etc.

Więcej informacji o następujących krajach:

Argentyna Australia Chile Chiny Ekwador Gwatemala Kanada Kostaryka Kuba Meksyk Peru Rosja UE Wenezuela Wielka Brytania USA

Argentyna

Właściciele paszportu Unii Europejskiej mogą wjeżdżać do Argentyny bez wizy, jako turyści i pozostawać w kraju przez okres maksymalnie 3 miesięcy. Jeśli pobyt ma być dłuższy, można również wjechać jako turysta, należy jednak w lokalnym biurze imigracyjnym przedłużyć wizę, najpóźniej na 30 dni po rozpoczęciu kursu językowego. Aby pozostać w Argentynie dłużej niż 6 miesięcy należy przedstawić w lokalnym biurze imigracyjnym w Argentynie następujące dokumenty: zaświadczenie szkoły o zarezerwowanym kursie, ważny paszport, wypis z lokalnego rejestru karnego oraz z kraju pochodzenia.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Argentyny przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Australia

Niezależnie od narodowości, każda osoba podróżująca do Australii musi ubiegać się o wizę. Jeśli pobyt nie będzie przekraczał 3 miesięcy, można złożyć podanie o wizę eVisitor na stronie internetowej http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors.htm . Jest to możliwe dla obywateli następujących krajów:

Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, 
Irlandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Państwo Watykańskie, Polska,
Portugalia, Rumunia, Republika San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Włochy, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii
 
Ostatnia aktualizacja: czerwiec 2009

Jeśli nie kwalifikują się Państwo do wizy eVisitor (kraj nie został wymieniony na powyższej liście) lub chcą Państwo pozostać w Australii dłużej niż 3 miesiące, lub jeśli chcieliby Państwo pracować w trakcie pobytu należy ubiegać się o inny rodzaj wizy. 

Mogą Państwo skorzystać z pomocy programu internetowego Australian Visa Wizard, który pozwoli ustalić, jaka wiza jest odpowiednia (wyjeżdżając na kurs językowy StudyGlobal, nie muszą Państwo w pytaniu „1. Why do you want an Australian visa?” wybierać odpowiedzi „study” , gdyż pytanie to dotyczy studiowania na australijskich uczelniach).

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Czy w trakcie pobytu w Australii mogę pracować? 
 
Tak, ale pod warunkiem, że mają Państwo wizę studencką, która zezwala na pracę w wymiarze 20 godzin w tygodniu. Mogą Państwo również wjechać do Australii z wizą Working Holiday, która umożliwia podjęcie tam pracy. Wiza turystyczna i wiza eVisitor nie zezwalają na podjęcie pracy w Australii.
 
Czy mogę zmienić swoją wizę w trakcie pobytu Australii? 
 
Tak. Jest możliwe złożenie podania o zmianę wizy w Australii. Nie jest to jednak możliwe w przypadku niektórych narodowości. W celu otrzymania pełnych informacji, prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą Australii. Dla niektórych narodowości wprowadzono ograniczenia odnośnie przedłużenia wizy – w tej sprawie prosimy również o skontaktowanie się z ambasadą. Procedura i koszty złożenia podania o wizę są takie same, jak w kraju ojczystym.

Chile

Obywatele krajów Unii Europejskiej mogą wjechać do Chile bez wizy i pozostać w kraju przez okres 90 dni. Po przyjeździe otrzymuje się kartę turystyczną (Tarjeta de Turismo), którą należy zwrócić przy wyjeździe. Karta turystyczna może zostać przedłużona o kolejne 90 dni w ’Departamento de Extranjería’ w Santiago lub w lokalnym ’Goberanación Provincial’.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Chile przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Chiny

Aby móc podróżować do Chin obcokrajowcy potrzebują dwóch dokumentów: paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy oraz wizy.

L-Wiza:
Nasza szkoła partnerska zaleca ubiegać się o wizę turystyczną L, która jest ważna na 30 do 90 dni. Będąc już w Chiach istnieje możliwość przedłużenia wizy jednokrotnie o kolejne 30 dni.

F-(Biznesowa) Wiza: 
W Chinach jest możliwe przedłużenie lub zmiana na wizę biznesową F, jednak jedynie poprzez różne agencje. Nasza szkoła partnerska może pomóc Państwu w pośrednictwie. 
Ubieganie się o wizę z kraju:
W przybadku  ubiegających się o wizę F w kraju zamieszkania, nasza szkoła partnerska może wydać zaproszenie. Muszą jednak być spełnione następujące warunki: (1) Koszty całego kursu muszą być pokryte z wyprzedzeniem (2) student musi mieć ukończone 18 lat (3) student musi posiadać pracę.

X-Wiza:
Wiza studencka X jest przeznaczona wyłącznie dla osób studjujących w szkołach państwowych. Nasza szkoła partnesrska nie wydaje wiz studenckich X.

Obowiązkiem uczestnika jest zatroszczenie się o odpowiednie dokumenty wizowe. W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy odwiedzić stronę Ambasady Chin i przeczytać informacje o Chinach na naszej stronie na temat przepisów wizowych.

Ekwador

Większość obywateli krajów Unii Europejskiej może wjechać do Ekwadoru bez wizy. Przy wjeździe należy przedstawić ważny paszport (min. 6 kolejnych miesięcy od planowanej daty powrotu), bilet powrotny oraz zaświadczenie o wystarczających środkach finansowych na okres pobytu.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Ekwadoru przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Gwatemala

Większość obywateli Unii Europejskiej oraz obywatele Stanów Zjednoczonych nie potrzebują wizy, aby wjechać do Gwatemali na pobyt do 3 miesięcy. W przypadku dłuższych pobytów należy złożyć podanie o wizę w ambasadzie Gwatemali w swoim kraju. Przy składaniu podania należy przedstawić: paszport (ważny przez przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu), bilet powrotny, międzynarodowe świadectwo urodzenia, zaświadczenie o zarobkach (lub innych środkach finansowych), wyciąg z konta, umowę o praktykę lub zaproszenie od szkoły językowej, wypełnione podanie o wizę i przetłumaczony na język hiszpański wypis z rejestru karnego.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Gwatemali przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Kanada

Obywatele większości krajów Unii Europejskiej (np. Niemcy, Francja, Polska, etc.) nie potrzebują wizy na tymczasowy wyjazd do Kanady (wystarczy niedawno wystawiony paszport biometryczny). Niektórzy obywatele krajów Unii Europejskiej (np. Czechy) oraz większości innych krajów spoza UE nuszą jednak posiadać wizę. Więcej aktualnych informacji na temat przepisów wizowych Kanady znajduje się na stronie http: http://www.cic.gc.ca/

Jeśli mogą Państwo wjechać do Kanady bez wizy, należy tylko wypełnić w urzędzie celnym w Kanadzie odpowiedni formularz. Pobyt bez wizy nie może przekraczać 6 miesięcy.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Kanady przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Kostaryka

Większość obywateli krajów Unii Europejskiej może wjechać do Kostaryki bez wizy. Wymagane są następujące dokumenty: ważny paszport (przynajmniej przez kolejne 6 miesięcy od planowanej daty powrotu), ważny bilet powrotny do kraju i wystarczająca ilość pieniędzy, aby móc sfinansować sobie pobyt w Kostaryce.

Przy wyjeździe należy zapłacić opłatę lotniskową w wysokości USD 26,- (lub równowartość w colonach– CRC).

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Kostaryki przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Kuba

Wiele obywateli krajów europejskich może wjechać do Kuby z tzw. kartą turysty “Tourist Card”, którą należy przedstawić przy wjeździe razem z paszportem. “Tourist Card” jest ważna przez 30 dni i kosztuje ok. EUR 25. Można ją zdobyć w biurze podróży lub w ambasadzie Kostaryki.

W przypadku dłuższych pobytów należy złożyć podanie o wizę studencką. Przy składaniu wniosku należy przedstawić zaproszenie od naszej szkoły partnerskiej z indywidualnym numerem. Wiza studencka jest ważna przez 30 dni i może zostać przedłużona przez naszą szkołę partnerską. Paszport musi być ważny przez okres przynajmniej 6 kolejnych miesięcy.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Kuby przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Meksyk

Przylatując samolotem większość obywateli Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki otrzymuje od linii lotniczych kartę turysty “Tourist Card” (FMT). Prosimy upewnić się, że zaznaczony jest na niej okres pobytu. Karta może zostać przedłużona do 6 miesięcy w Instituto Nacional de Migración.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Meksyku przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Nowa Zelandia

Obywatele Unii Europejskiej nie muszą posiadać wizy, jeśli biorą udział w kursie językowym, który nie przekracza długości 3 miesięcy. Aby wyjechać na dłużej, należy złożyć podanie o wizę w najbliższej ambasadzie Nowej Zelandii. Wymagane jest przy tym zaświadczenie o odpowiednim ubezpieczeniu zdrowotnym.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Nowej Zelandii przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Peru

Większość osób, łącznie z obywatelami Unii Europejskiej musi złożyć podanie o wizę w ambasadzie Peru w swoim kraju w celu odbycia kursu językowego lub praktyki w tym kraju. Wiza wystawiana jest przed wyjazdem i zachowuje ważność przez 90 dni. W Peru może zostać przedłużona maksymalnie o 1 rok.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Peru przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Rosja

Każda osoba podróżująca do Rosji musi posiadać wizę. Przepisy zależą od narodowości celu pobytu danej osoby. Wymagane jest zaproszenie oraz inne dokumenty. Nasza szkoła partnerska wystawia wszelkie potrzebne dokumenty. Ponadto osoby podróżujące do Rosji muszą przedstawić zaświadczenie o ważnym ubezpieczeniu zdrowotnym oraz biometryczny paszport. Procedura przyznania wizy może potrwać do 8 tygodni, dlatego należy zaplanować odpowiednią ilość czasu.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Rosji przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Kraje Unii Europejskiej

Większość krajów Unii Europejskiej ma jednolite przepisy wizowe dla osób z krajów z poza Unii Europejskiej. Jeśli są Państwo obywatelami kraju członkowskiego Unii Europejskiej, nie wymagają Państwo wizy, aby wjechać do innego kraju Unii Europejskiej.

Jeśli posiadają Państwo ważną wizę na kraj Unii Europejskiej (np. Rosjanie z wizą do Finlandii), mogą Państwo podróżować na terenie Unii.

FW celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Europy przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA.

Wenezuela

Jeśli przylecą Państwo do Wenezueli samolotem, w większości przypadków obywateli Unii Europejskiej (jak Niemcy) wymaga karty turystycznej "Travel Card", które przydzielane są w samolocie i muszą zostać oddane przy wyjeździe. Karta ta jest z reguły ważna na okres 60 dni (w zależności od urzędnika na lotnisku). Kartę turystyczną należy mieć zawsze ze sobą razem z ważnym paszportem (minimum 6 miesięcy od terminu powrotu), aby móc przedstawić pozwolenie na pobyt. 
Zmiany przepisów mogą nastąpić szybko i bez wcześniejszej zapowiedzi. Prosimy o sprawdzenie przed wyjazdem aktualnych przepisów w najbliższej ambasadzie Wenezueli w kraju.

Przyjeżdżając do Wenezueli drogą lądową lub wodną, wymagana jest wiza. 

Prosimy wziąć pod uwagę, że przy wylocie pobierana jest opłata lotniskowa w wysokości 145,00 boliwarów (lub równowartość w USD). Opłata ta jest uiszczana w odpowiednim okienku na lotnisku.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat przepisów wizowych prosimy odwiedzić stronę internetową Embassyworld.org lubskontaktować się z naszym doradcą.

Podróżując do Europy przez Stany Zjednoczone prosimy zwrócić uwagą na przepisy dotyczące wizy tranzytowej do USA

Wielka Brytania

Zjednoczone Królestwo wprowadziło podział pod względem pochodzenia na 3 różne grupy, dla których obowiązują inne przepisy wizowe.

  1. Obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) & Szwajcarzy - nie potrzebują wizy.
  2. Narodowości nie zwolnione z wiz – należy złożyć podanie o wizę przed wyjazdem z kraju.
  3. Narodowości zwolnione z wiz – muszą złożyć podanie o wizę, mogą jednak otrzymać wizę dziecięcą lub wizę studencką przy wjeździe do Wielkiej Brytanii. Jeśli wymagają Państwo ogólną wizę studencką (od 16 lat) podanie o wizę należy złożyć przed przyjazdem.

Poniżej znajdą Państwo listę krajów, które zaliczane są do grupy zwolnionej i nie zwolnionej z wiz.

Kraje nie zwolnione z wiz i wyjątki

Poniżej znajdą Państwo listę krajów lub powiatów i/stowarzyszeń terytorialnych, które zawsze muszą starać się o wizę.
Ostatnia aktualizacja: lipiec 2009. 

Aktualna lista znajduje się na stronie UK Border Agency Appendix 1

1.

(a)
Afganistan, Albania, Algieria, Arabia Saudyjska, Angola, Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Benin, Bhutan, Białoruś, Birma, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Burkina Faso, Burundi, Chiny (z wyjątkiem osób, których dotyczy paragraf 2(d) i (e) tego załącznika), Czad, Demokratyczna Republika Kongo, Dżibuti, Egipt, Ekwador, Erytrea, Etiopia, Fidżi, Filipiny, Gabon, Gambia, Ghana, Gruzja, Gujana, Gwinea, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa, Haiti, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Jamajka, Jemen, Jordania, Kambodża, Kamerun, Katar, Kazachstan, Kenia, Kirgistan, Kolumbia, Komory, Kongo, Korea Północna, Kuba, Kuwejt, Laos, Lesotho, Liban, Liberia, Libia, Macedonia, Madagaskar, Malawi, Mali, Maroko, Mauretania, Mołdawia, Mongolia, Mozambik, Nepal, Niger,
 Nigeria, Oman, Pakistan, Peru, Republika Dominikańska, Republika Południowej Afryki, Republika Środkowoafrykańska, Republika Zielonego Przylądka, Rosja, Ruanda, Sambia, Senegal, Sierra Leone, Somalia, Sri Lanka, Suazi, Sudan, Surinam, Syria, Tadżykistan, Tajlandia, Tajwan (z wyjątkiem osób, których dotyczy paragraf 2(h) tego załącznika), Tanzania, Togo, Tunezja, Turcja, Turkmenistan, Uganda, Ukraina, Uzbekistan, Wenezuela (z wyjątkiem osób, których dotyczy paragraf 2(i) tego załącznika), Wietnam, Wybrzeże Kości Słoniowej, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Zimbabwe, 
Zjednoczone Emiraty Arabskie 

Obszary stanowiące tereny wcześniejszej socjalistycznej Republiki Jugosławii.
(b). Osoby, które posiadają paszporty/dokumenty, wystawione przez dawny Związek Radziecki lub socjalistyczną Republikę Jugosławii.
(c). Osoby bez obywatelstwa.
(d). Osoby, które posiadają dokumenty z krajów, nie zwolnionych z wiz.

2. Następujące osoby nie wymagają wizy przy wjeździe:
(a) osoby, które wjeżdżają do Zjednoczonego Królestwa, jako mieszkańcy wracający, według paragrafu 18 ;
(b) osoby, które starają się o pozwolenie w okresie ważności już wystawionego pozwolenia wjazdu do Zjednoczonego Królestwa, jeśli cel wjazdu jest taki sam, jaki przy pierwszym wystawionym pozwoleniu, chyba że:
(i) zostało wystawione na okres 6 lub mniej miesięcy; lub
(ii) zostało przedłużone prawnie lub wg sankcji 3C prawa imigracyjnego z roku 1971; 
(c) USUNIĘTE
(d) obywatele Chin, którzy posiadają paszport, wystawiony przez specjalny region administracyjny Hong Kong;
(e) obywatele Chin, którzy mają paszport, wystawiony przez specjalny region administracyjny Macao;
(f) osoby, które przyjeżdżają do Zjednoczonego Królestwa z ważnym pozwoleniem, które zostało wystawione przed przyjazdem, jeśli osoba przyjeżdża w okresie ważności wystawionego wcześniej pozwolenia na wjazd i cel przyjazdu jest ten sam, chyba że -
(i) zostało wystawione na okres 6 lub mniej miesięcy; lub
(ii) zostało przedłużone prawnie lub wg sankcji 3C prawa imigracyjnego z roku 1971;
(h) obywatele Tajwanu, którzy posiadają tajwański paszport, zawierający numer identyfikacyjny, przydzielany przez odpowiedni urząd w Tajwanie. 
(i) obywatele Wenezueli, którzy mają paszport wystawiony przez Republikę Wenezueli z biometrycznymi danymi zapisanymi na elektronicznym chipie.

Narodowości zwolnione z obowiązku posiadania wiz

Argentyna, Australia, Brazylia, Chile, Hercegowina, Honduras, Hong Kong, Izrael, Japonia, Chorwacja, Malezja, Meksyk, Panama, Paragwaj, Korea Południowa, Tybet, Urugwaj

USA

Aby wjechać do Stanów Zjednoczonych (na pobyt lub przejazdem), należy zawsze mieć zezwolenie Rządu Stanów Zjednoczonych. Zezwolenie można podzielić na 2 główne rodzaje.

  • Wiza, wystawiona przez amerykańską ambasadę lub konsulat w Państwa kraju.
  • Program Visa Waiver, jeśli jest porozumienie między Rządem Stanów Zjednoczonych a Państwa krajem (wg paszportu), zezwalające na krótkie pobyty (z reguły maks. 90 dni) w Stanach Zjednoczonych bez posiadania wizy.

Aby sprawdzić, który rodzaj ważny jest w Państwa przypadku, prosimy sprawdzić, czy kraj bierze udział w Programie Visa Waiver.

  • Jeśli Państwa kraj bierze udział w programie Visa Waiver, prosimy czytać dalej pod "Dostępne dla Visa Waiver "
  • Jeśli Państwa kraj NIE bierze udziału w programie Visa Waiver, prosimy czytać dalej pod "Nie dostępne dla Visa Waiver "

Dostępne dla Visa Waiver

Ten akapit wyjaśni Państwu, o jaką wizę musicie się ubiegać, jeśli kraj ojczysty należy do programu Visa-Waiver.

Poniżej wyjaśnienie jak uzyskać odpowiednią wizę.

 
 

Długość pobytu Intensywność kursu Rodzaj wizy
Mniej niż 90 dni Mniej niż 1080 minut (18h) / tydzień Visa Waiver
Więcej niż 90 dni Mniej niż 1080 minut (18h) / tydzień każda wiza inna niż studencka*
Mniej niż 90 dni Więcej niż 1080 minut (18h) / tydzień wiza studencka
Więcej niż 90 dni Więcej niż 1080 minut (18h) / tydzień wiza studencka

 

*Głównym celem podróży musi być podróż służbowa lub turystyczna. Wjazd może zostać wzbroniony przez urzędnika celnego przy przyjeździe.

Nie dostępne dla Visa Waiver

Ten akapit wyjaśni Państwu, o jaką wizę musicie się ubiegać, jeśli kraj ojczysty nie należy do programu Mniej niż 90 dni Visa-Waiver.

Jak otrzymać odpowiednią wizę, zostanie wyjaśnione jako następne.

Zalecamy wszystkim osobom z krajów nie należących do programu Visa Waiver rezerwację kursu językowego w wymiarze większym niż 18 pełnych godzin (1080 minut) w tygodniu (zaznaczone w opisie jako uprawnione do I-20), aby móc złożyć podanie o wizę studencką (z naszym wsparciem) zamiast wizy turystycznej lub biznesowej!!! Kursy te można często zarezerwować w tej samej cenie.


Długość pobytu Intensywność kursu Rodzaj wizy
Mniej niż 90 dni Mniej niż 1080 minut (18h) / tydzień Każda wiza inna niż studencka *
Więcej niż 90 dni Mniej niż 1080 minut (18h) / tydzień Każda wiza inna niż studencka *
Mniej niż 90 dni Więcej niż 1080 minut (18h) / tydzień Wiza studencka
Więcej niż 90 dni Więcej niż 1080 minut (18h) / tydzień Wiza studencka

 

*Głównym celem podróży musi być podróż służbowa lub turystyczna. Wjazd może zostać wzbroniony przez urzędnika celnego przy przyjeździe.

 
 
 

Jeśli potrzebujesz bliższych informacji zadzwoń do nas na darmowy numer

lub Wpisz swój numer telefonu my zadzwonimy do Ciebie.

Możesz równiesz skontaktować się z nami za pomocą naszej strony internetowej

Kontakt